6 nedělních rituálů pro lepší týden

Nebývá to nijak intenzivní pocit, ale dostavuje se vždy v neděli odpoledne. To už vím, že je víkend za mnou a nic jiného, než pracovní týden přede mnou. Jak a čím si usnadnit start do nového týdne?

1. Připravte si jídlo

Není to nic složitého. Nemyslím tím vyvařování během celého nedělního odpoledne do krabiček. Stačí si rozmyslet, co nakoupit, abyste měly, jakmile vás přepadne hlad, po čem sáhnout. Nejenže tím další den získáte čas navíc, ale pozvedne to i úroveň vašeho stravování. Místo nezdravé svačiny narychlo koupené v nejbližším obchodě, sáhnete po zdravější variantě, kterou jste si předem připravila.

2. Vyberte si outfity

Bezradně stojíte v pondělí ráno před skříní a na poslední chvíli panikaříte, co si obléct? Rozmyslete si v neděli večer, co by vám ráno udělalo radost si obléct, a ráno tak získáte víc času na vychutnání kávy.

3. Ukliďte si

Prostředí, ve kterém žijete, má velký vliv na to, jak se cítíte. Koupelna vypadá jak po náletu a podlaha je tak flekatá, že už ani vy sama po ní nechcete chodit? Rychle s tím zatočte. Celý byt bude provoněn úklidovými prostředky a vy se budete cítit krásně ve svém čistém bytě. A s lepším pocitem se do nového týdne rozhodně startuje snadněji.

4. Pečujte o sebe

Každá žena o sebe potřebuje pečovat, hlavně pro dobrý pocit. Aby věděla, že se nešidí a že je schopná si sama na sebe a svoji pleť, vlasy, nehty vyšetřit chvilku času. Ukradněte si pro sebe hodinu času, během které se zhýčkáte a navodíte si pohodu a relax.

5. Nastavte si priority

Popřemýšlejte nad tím, co pro vás v následujícím týdnu bude mít mimo práci prioritu. Je to víno s kamarádkou, kterou jste dlouho neviděla, nebo pilates, na kterém jste se už půl roku neukázala? Nestresujte samu sebe tím, že si naplánujete moc aktivit, ze kterých nebudete vědět kudy kam. Možná ale opravdu chcete stihnout všechno… Tak to bude chtít trochu organizace. Ráda byste v ten samý den šla na večeři s přítelem, ale nechcete přijít ani o fitko? Domluvte si jídlo na pozdější čas.

6. Ukliďte si kabelku

Vláčíte v ní spoustu zbytečných věcí, během týdne není čas se nad tím pozastavit, ale pokaždé, když se do ní podíváte, začnete si zoufat? Neděle je ideálním dnem. Úklid vám zabere jen pár minut, ale ten pocit, že nemusíte půl hodiny vyhrabávat klíče od bytu je k nezaplacení.