Jak na rozlučky se svobodou?

Být svědkem na svatbě zpravidla obnáší zorganizovat i rozlučku se svobodou. V Praze v centru potkáte spousty skupinek, ať už ženského, či mužského pohlaví, potulující se ulicemi právě za tímto účelem. Sama jsme měla tu čest jednu rozlučku organizovat. A tak jsem se zamýšlela nad tím, co byla hlavní kritéria toho, aby se vše povedlo.

V první i poslední řadě jde o nevěstu

Líbí se vám úplně něco jiného, než nevěstě a hodláte prosadit svou? Rychle na to zapomeňte! Tento večer je pouze a jen o ní. Vy se snažte vše zařídit tak, aby měla radost. Pokuste se stále mít na zřeteli to, že hlavní nápovědou je styl té dané dívky. Je to extrovertní dračice, nebo naopak samotářka? Co dělá nejraději ve volném čase a co by jí udělalo největší radost?

Dejte na kamarády

Nevěsta pošle seznam kamarádek, které si na rozlučce přeje mít a vy je pak následně kontaktujete. Vytvořit jednu velkou skupinu má svá pro i proti. Mně se osvědčilo, že je nejlepší přijít s nápadem, který skupince předložíte a potom už ladíte jen detaily. Pokud necháte od začátku volné pole působnosti, dojde k nekonečným diskuzím, při kterých stejně nikdo nic nerozhodne. Buďte už od začátku hlavním organizátorem a dejte to najevo.

Dobrý nápad je základem úspěchu

Můžete mít sebevětší rozpočet, ale pokud nemáte dobrý nápad, výsledek nebude dobrý. Pokud se složíte opravdu na větší částku, skvělé překvapení je „únos“ nevěsty třeba i někam za hranice, což si ani ve snu nepředstaví. Na začátku jí zakryjete oči, naložíte do taxíku a odvezete na letiště. Až tam se dozví, co se bude dít, kam poletí a co ji čeká. Rozlučky s nižším rozpočtem se mohou zaměřit na piknik v parku, lístky na oblíbený koncert, nebo wellness. Kdo by se na rozlučce nechtěl nechat rozmazlovat?

Striptér. Ano, či ne?

Tak to je velká otázka. Striptér na rozlučce se stal takovým evergreenem mezi rozlučkovými radovánkami. Byla jsem na večírku, kam přijel. A můžu vám říct, že nijak nadšené jsme z něho nebyly. Poměr cena/výkon byla dost slabá, tak jsme byly ve výsledku trochu zklamané. Osvědčila se mi taková malá „levárna“. Na rozlučku se nám podařilo přemluvit kamaráda, který to odtancoval rozhodně lépe, než zmíněný profi striptér, vzal si flašku za představení a my jsme se dobře bavily.

Dárky pro nevěstu a její tým

Budoucí paní by rozhodně malý dárek dostat měla, obvykle je to podvazek. Samozřejmostí je také zaplacení rozlučky. A co hry? Mně osobně se líbí ta, při které každá účastnice koupí nevěstě jedny kalhotky, všechny se dají do taštičky a ona pak hádá, od koho které dostala. Všechny jí nakonec zůstanou, takže má na večer i památku. Skupina by také mohla mít buď nějaký domluvený dresscode, nebo jen odznáčky s nápisem „Tým nevěsty Jany“.

Pokud nezapomenete na to, že je to vše pořádané pro nevěstu a sejde se skupinka holek, které se chtějí bavit, máte vyhráno. Na rozlučce se nemůže nic pokazit. ☺