Jak se rychleji zabydlet na novém místě

V Čechách není tolik běžné stěhovat se za prací přes celou republiku. Ale může se vám stát, že se zamilujete do někoho, kdo nežije ve vašem městě a najednou se ocitnete jako cizinec/cizinka v úplně jiném prostředí. Nebo chcete prostě změnu a přestěhujete se. Musíte začít od znova a v novém městě. Jaké triky by mohly pomoci, abyste se co nejdříve a cestou nejmenšího odporu v novém místě zabydleli?

Najděte si své místo

Nová a neznámá místa v nás přirozeně vyvolávají úzkost. Prostředí je cizí, často bloudíme, ještě nemáme nalezenou naši nejoblíbenější kavárnu nebo pekárnu. A právě z toho důvodu musíme začít objevovat. Každý týden si vyberte místa, kam se podíváte poprvé. Objevte sympatické místo na ranní kávu nebo park, ve kterém budete mít čas si vyčistit hlavu.

Vytvořte si novou síť známých

Nebude to zadarmo, ale bude to stát za to. Nikdo nečeká, že se z čista jasna objevíte v novém bydlišti a najednou vám spadnou do klína noví báječní lidé. Začněte chodit tam, kde se budou koncentrovat lidé vašeho podobného zájmu a najít s nimi společné téma nebude problém. Co třeba návštěva galerie, přednášky o cestování, nebo kurzu plavání? Maminky s dětmi se mohou zkusit seznámit s jinými maminkami na hřišti.

Využijte sílu internetu

V dnešní době je to nejjednodušší cesta, jak se začlenit mezi „cizince“. Přestavte si, že se nepřestěhujete třeba z Brna do Prahy, ale z Prahy na Floridu. Nebude nic jednoduššího, než se třeba díky Facebooku spojit se skupinkou Čechů, kteří vám poskytnou ten správný start do nového života. Ale i pokud se stěhujete „jen“ z Brna do Prahy, můžete najít skupinu, kde se sdružují lidé z daného města, v některých případech i přímo z dané čtvrti.

Cvičte se ve velkorysosti

Už jste potkali skvělé známé a najednou přijde někdo nový a potřebuje na novém místě pomoci stejně, jako vy na začátku. Je to naprosto dětinské, ale vy najednou dostanete strach z toho, že vám je ten nový cizinec přebere. Vaše obavy jsou samozřejmě zbytečné. Krom toho, dobré věci se nám v životě vracejí, takže pokud někomu pomůžeme, někdo jiný pomůže nám, tak si nezavírejte cestu ke štěstí.