Proč je dobré začít chodit do sauny?

Léto už je u konce a většině z nás určitě už teď chybí ten hřejivý pocit slunečních paprsků dopadajících na tělo. A protože se blíží zima a všechno poctivě nastřádané teplo pomalu vyprchá, musí se zakročit! Určitě by bylo krásné odletět do teplých krajin a nasávat sluníčka, jenže představa se od reality značně liší. Nemusíte však smutnit, jděte do sauny!

V sauně si krásně odpočinete, naberete sílu a navíc pravidelné saunování má blahodárné účinky na tělo i mysl. A jaké to jsou?

Zlepší se pleť

Díky pravidelné návštěvě sauny budete mít pleť hladkou a jemnou, takže drahým krémům můžete dát rovnou vale! Navíc sauna hydratuje, regeneruje, probouzí svaly k životu, čímž se začnou živiny lépe dostávat ke kožním buňkám a to má za následek vyhlazení jemných vrásek. Intenzivní pocení čistí pleť, odplavují se z ní bakterie a nečistoty.

Přináší pocit štěstí

Podzim a zima nebývají zrovna pozitivní měsíce. Déšť, chladno, brzké stmívání a v předvánočním období stálý stres, způsobují špatnou náladu až deprese. Zvyšující se teplota v těle vytváří serotonin, který přispívá k dobré náladě a pocitu štěstí. Také se vyplavují endorfiny, které vaši šťastnou náladu ještě podpoří.

Konec nemocem

Jestli vás každoročně trápí opakující se virózy a nemoci, rozhodně si naordinujte pravidelné návštěvy sauny. Vysoké teploty podporují tvorbu bílých krvinek, které bojují s viry a infekcí. Sauna pomáhá uvolňovat ucpané nosní dutiny, takže rýma už nebude mít šanci.

Čas s přáteli

Sejít se v sauně může být skvělé zpestření. Holky mohou vyrazit do oddělených saun vyhrazených jen pro ně a mít tak soukromí, v klidu společně relaxovat a povídat si. V mnoha saunách navíc probíhají různé vonné rituály, mazání pokožky medem, který akumuluje teplo, nebo peeling se solí, po němž je pokožka hebká jako satén. Dokonalý zážitek zkrátka zaručen.

Přestože je saunování blahodárné, platí i zde několik kontraindikací, kdy se saunování doporučuje až po předchozí konzultaci s lékařem. A tím je: první trimestr těhotenství, nemoci srdce, vysoký krevní tlak, infekční nemoci a akutní zánět žil.