Proč spokojené vztahy nejsou na sociálních sítích

Možná chcete svoji lásku ukázat celému světu, chcete se pochlubit svojí dokonalou zamilovaností, nebo si vlastně nejste tak úplně jistá svým novým vztahem a lajky na facebooku vás mají ujistit o vaší dobré volbě. Co z toho je pravda? Proč spokojené vztahy nic „nepostují“?

Kvalita vztahu versus počet lajků

Věděli jste, že lidé, co se častěji zamilovávají, častěji zahlcují svoji postovací zeď zamilovanými fotkami a vzkazy? Ačkoliv může vztah na sociální síti vypadat pohádkově, realita je často úplně někde jinde. Mnohé studie již odkazují na fakt, že vztahy, které na sociálních sítích nejsou, jsou mnohem šťastnější. Kvalita vztahu se tedy přes sociální sítě rozhodně měřit nedá.

Nemají na to čas

Pokud jsme ve vztahu šťastní a spokojení, jednoduše nemáme čas se sociálními sítěmi zabývat. Chceme žít tady a teď se svojí drahou polovičkou. Kontrolování sociálních sítí by nás jen zdržovalo od aktivit s naším protějškem.

Chrání si své soukromí

Ani ten nespokojenější pár se neubrání roztržkám ve vztahu, někdy větším, někdy menším. Velkou chybou by bylo řešit konflikty přes sociální sítě. Hádky se mají řešit v soukromí a ne filtrovat skrz virtuální realitu. Obecně platí, že čím více lidí váš konflikt řeší, tím se zbytečně nafukuje. Spory s partnerem řešte sami a v soukromí.

Vědí, že mají to opravdové

Nemusí nikomu nic dokazovat a vědí, že mají to pravé. Jejich láska je pevná a není třeba se o tom nijak ujišťovat. Nežijí ve vzdušných zámcích a iluzích. Jsou šťastní a spokojení bez jakéhokoliv ujišťování se o společné lásce.

Nehledají „zelenější trávu“

Sociální sítě obecně zvyšují frustraci z toho, co nemáme. Proto jsou lidé, kteří sociální sítě nepoužívají, šťastnější. Nehledají zelenější trávu a jsou spokojení se svými životy. Vědí, jakou hodnotu má prožitek našich skutečných životů a ne těch virtuálních.