Upečte si lahodné brownies

Honí vás mlsná a vy si říkáte, co dobrého byste si mohli upéct ke kávě? Milujete nedělní moučníky? Vyzkoušejte lahodné čokoládové brownies.

Bábovka, perník, makovník… Miluju upéct si o víkendu něco dobrého. Ani tak nejsem na dorty, jako na nadýchané moučníky. Naposledy jsem si pekla moučník, který je krásně vláčný, vlhký, plný čokoládové chuti. Pojďte si brownies upéct taky.

Tato sladkost pochází z Ameriky a její historie se začala psát přibližně před 100 lety. Existují tři legendy o původu brownies. První říká, že brownies vzniklo, když kuchařce nezbývalo dost mouky anebo, když zapomněla při pečení použít kypřící prášek do pečiva. Druhá legenda praví, že o popularitu brownies se zasloužili tehdejší výrobci čokolády, kteří chtěli zvýši. Ta třetí říká, že brownies údajně vytvořil cukrář pro hotel Palmer House v Chicagu, a to na přání manželky majitele hotelu, která toužila po sladkosti, která bude připomínat dort, ale která se bude klidně dát jíst i z krabičky a člověk se příliš neumaže.

Ať už tento zákusek vznikl jakkoli, hlavní je, že ho máme!

Výroba této čokoládové pochoutky je opravdu jednoduchá a ani surovin není potřeba mnoho. Recept, který jsem vyzkoušela já, mám od kamarádky. Mně se osvědčil a zachutnal natolik, že už se nemůžu dočkat opakování.

U brownies je důležité, aby po upečení zůstalo těsto uvnitř vláčné, tzv. mokré. Proto neočekávejte žádnou suchou buchtu. Klasický špejlový test upečenosti v tomto případě nezkoušejte.

Suroviny:

  • 3 vajíčka
  • 150 g cukru
  • 200 g másla
  • 200 g dobré hořké čokolády
  • 110 g hladké mouky
  • Dvě hrsti ořechů (není nutné)

Postup:

Máslo a čokoládu rozehřejeme buď ve vodní lázni nebo v malém rendlíku. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny. Do této vaječné směsi začneme pozvolna přilévat čokoládovou směs. Je nutné pečlivě míchat, aby se vajíčka s čokoládovou směsí spojila. Nakonec do těsta přimícháme prosátou mouku, a pokud chceme, můžeme použít ořechy. Já jsem použila mandle, ale není to nutné, pochutnáte si i bez ořechů. Těsto nalijeme buď do klasické kulaté dortové formy nebo normálně na plech. Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů asi 20-25 minut. To, že je brownies upečené, poznáte tak, že mezi těstem a formou se utvoří mezera. Po upečení nechte vychladnout alespoň 4 hodiny, aby těsto dobře ztuhlo.